Koncert Raula na Veltins Arena

Na Veltins Arena w Gelsenkirchen miejscowe Schalke 04 pokonało ekipę beniaminka z Sankt Pauli 3:0 (1:0) w meczu 11. kolejki Bundesligi. Dla Królewskich było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie, do którego dwoma golami walnie przyczynił się dobrze dysponowany w tym meczu Hiszpan Raul Gonzalez.

Wynik spotkania przed upływem pierwszego kwadransa gry otworzył były napastnik Realu Madryt Raul Gonzalez, który po zagraniu z prawej strony Atsuto Uchidy z bliska pokonał Thomasa Kesslera.

Raul grał pierwsze skrzypce w zespole Schalke także w drugiej połowie meczu, a dzielnie sekundował mu Klaas-Jan Huntelaar. W 54. Minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Jefferson Farfan, a najwyżej w polu karnym gości wyskoczył właśnie reprezentant Holandii i Schalke prowadziło 2:0.

Na dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem Raul zdobył swojego drugiego gola w tym meczu, pieczętując swój dobry występ i ustalając wynik meczu na 3:0. Dzięki tej wygranej Schalke odbiło się od dna i z dziewięcioma punktami na koncie awansowało na 15. Miejsce w tabeli Bundesligi.

FC Schalke 04 - FC St. Pauli 3:0 (1:0)

Schalke 04: Neuer - Uchida, Höwedes, Metzelder, Schmitz - Jones (80. Matip) - Farfán, Moritz (71. Kluge) - Jurado (46. Edu) - Raúl, Huntelaar

FC St. Pauli: Kessler - Volz, Zambrano, Thorandt, Oczipka - Boll (42. Daube), Lehmann - Naki (72. Hennings), Bartels, Kruse (72. Bruns) - Ebbers

Sędziował: Drees (Münster-Sarmsheim)
Widzów: 61 673

Bramki: 1:0 Raúl (14.), 2:0 Huntelaar (53.), 3:0 Raúl (81.)
Żółte kartki: Jones (4) / Volz (1), Zambrano (3)

Źródła: Onet.pl