Sensacje w Bundeslidze

W sobotę rozegrano siedem spotkań 21. kolejki Bundesligi. Do największej sensacji doszło na Allianz-Arena, gdzie Bayern Monachium przegrał z 1. FC Koeln 1:2.

Grający bez kontuzjowanego Luci Toniego gospodarze praktycznie przez całe spotkanie nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Farida Mondragona. Tymczasem przyjezdni już po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Bramki zdobyli Fabrice Ehret i Daniel Brosinski. Przy obu trafieniach asysty zaliczył Nemanja Vucicević. Niewiele brakowało, a w 39. min piłkarze Juergena Klinsmanna mogli zostać kompletnie znokautowani, gdyby Milivoje Novaković wykorzystał dogodną okazję. Bawarczycy zdołali w samej końcówce zmniejszyć stratę - na osłodę pozostało im trafienie głową Daniela van Buytena po wrzutce Altintopa.

Arminia Bielefeld zremisowała na Schueco-Arena z VfL Bochum 1:1. W 30. min podopieczni Marcela Kollera objęli prowadzenie. Diego Klimowicz otrzymał piłkę od Fuchsa i stojąc tyłem do bramki zdołał w kapitalny sposób pokonał Eilhoffa. Gospodarze długo czekali na wyrównanie, ale wreszcie w 83. min zdobyli bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Jonas Kamper, a celną główką popisał się Andre Mijatović. Goście kończyli mecz w osłabieniu, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Klimowicz. Artur Wichniarek rozegrał całe spotkanie. W 85. min otrzymał żółtą kartkę. W kadrze Bochum zabrakło kontuzjowanego Marcina Mięciela.

Niespodziankę swoim fanom sprawili piłkarze Energie Cottbus, którzy pokonali u siebie Werder Brema 2:1. Po pierwszej bezbramkowej połowie goście wznowili grę od mocnego uderzenia. W 46. min z lewej strony dośrodkował Clemens Fritz, a celną główką popisał się Hugo Almeida. Rywale nie chcieli być gorsi i po pięciu minutach doprowadzili do wyrównania. Fritz stracił piłkę na rzecz Ivicy Iliewa, który z łatwością pokonał Christiana Vandera. W ostatniej minucie zwycięskiego gola dla drużyny z Chociebuża zdobył Dimitar Rangełow. Obrońca Energie, Mariusz Kukiełka wciąż jest kontuzjowany i w związku z tym nie znalazł się w kadrze zespołu na ten mecz.

Borussia Moenchengladbach pokonała na Borussia-Park ekipę Hannoveru 96 3:2. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0. Najpierw Alexander Baumjohann świetnie uderzył z dystansu, a potem błąd defensywy wykorzystał Marko Marin. Podopieczni Dietera Heckinga zdołali zdobyć gola kontaktowego. W 53. min Sergio Pinto rozegrał akcję z Arnoldem Brugginkiem, piłka po strzale Niemca odbiła się od słupka i ugrzęzła w siatce. W 77. min był już remis 2:2, gdy po rzucie rożnym celnie główkował Christian Schulz. Ostateczne zdanie należało jednak do piłkarzy Borussii, którzy w 83. min, za sprawą Olivera Neuville'a, zapewnili sobie zwycięstwo. Skrzydłowy H96, Jacek Krzynówek zagrał do 62. minuty. Zastąpił go Salvatore Zizzo.

Aż sześć goli obejrzeli kibice w Stuttgarcie. Tamtejsze VfB zremisowało z 1899 Hoffenheim 3:3. Już po pierwszej połowie obie drużyny zdobyły po dwa gole. Na listę strzelców w ekipie Hoffenheim wpisał się Demba Ba, natomiast dla Stuttgartu bramki zdobywali Cacau i Mario Gomez. Ten drugi wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 63. min. Napastnik reprezentacji Niemiec znalazł się sam przed Haasem i w fantastyczny sposób przelobował golkipera gości. Po zaledwie czterech minutach znów był remis. Po raz trzeci w tym meczu bramkę zdobył Demba Ba. Senegalczyk skorzystał z podania Jaissle i błędu Tasciego. Na więcej obu ekip nie było już stać.

W pozostałych meczach VfL Wolfsburg pokonał 2:1 Herthę Berlin, a Eintracht Frankfurt pokonał Karlsruher SC 1:0. Berlińczycy stracili pozycję lidera na rzecz graczy Hoffenheim.