Klęska Kaiserslautern

W niedzielnym meczu 8. kolejki Bundesligi drużyna Kaiserslautern przegrała u siebie z Eintrachtem Frankfurt 0:3 (0:1).

Przed tym spotkaniem drużyna Kaiserslautern zajmowała 14. pozycję w tabeli, z zaledwie siedmioma punktami na swoim koncie. Eintracht nie spisywał się dużo lepiej w tym sezonie, gdyż z dziewięcioma punktami znajdował się na 12. miejscu.

Kaiserslautern, bez znanego z polskich boisk Bułgara Iliana Micanskiego w składzie, powinno objąć prowadzenie w 28. meczu, ale Srdjan Lakic zmarnował "jedenastkę". Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na ekipie gospodarzy w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy to były król strzelców Bundesligi Grek Theofanis Gekas zdobył prowadzenie dla Eintrachtu. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Patrick Ochs.

W drugiej połowie rezultat zmienił się w 67. minucie meczu. Swoją drugą bramkę strzelił grecki napastnik Eintrachtu. Asystował jego rodak Georgios Tzavellas. Dzieła zniszczenia Kaiserslautern dokończył Alexander Meier, który po asyście Sebastiana Junga podwyższył na 3:0 dla Eintrachtu w 83. minucie meczu.

Po tym zwycięstwie Eintacht awansował na 7. miejsce w tabeli ligi niemieckiej. Ekipa Kaiserslautern pozostała na 14. pozycji.