Borussia nie dała rady

W meczu grupy J Ligi Europy Borussia Dortmund przegrała na własnym boisku z drużyną FC Sevilla 0:1 (0:1). W barwach gospodarzy zagrało trzech Polaków - Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek od początku oraz Robert Lewandowski, który w ostatnim kwadransie zastąpił Błaszczykowskiego.

W pierwszej połowie Borussia miała sporą przewagę. Nic z niej jednak nie wynikało. Kilkakrotnie dośrodkował w pole karne Błaszczykowski, ale jego koledzy nie potrafili zdobyć gola. Sztuki tej dokonali goście. W ostatniej minucie pierwszej połowy Romana Weidenfellera pokonał Luca Cigarini. FC Sevilla, schowana na własnej połowie, wyprowadziła akcję, która jak się okazała, dała jej zwycięstwo.

Na początku drugiej połowy, w 49. minucie, czerwoną kartkę ujrzał Marcel Schmelzer i zadanie Borussii było już bardzo trudne. Gospodarze próbowali wyrównać, m.in. Shinji Kagawa trafił w słupek, a kilkakrotnie gości uratował Andres Palop.

Dobrze zagrał Błaszczykowski, który na kwadrans przed końcem meczu został zmieniony przez Lewandowskiego. Były napastnik Lecha nie zdołał doprowadzić do wyrównania.

W drugim meczu grupy J drużyna PSG pokonała Karpaty Lwów 2:0.