Zabójczy duet z Wolfsburga

W niedzielnym spotkaniu 6. kolejki niemieckiej Bundesligi, Vfl Wolfsburg pokonał na własnym boisku Freiburg 2:1 (1:1). Bohaterami spotkania byli Grafite i Diego. Pierwszy dwa razy pokonał bramkarza rywali, drugi dwukrotnie mu asystował.

Do przerwy w Wolfsburgu zapowiadało się na podział punktów. W 25. minucie po ładnym podanie od Diego, piłkę w siatce umieścił Grafite, a dziesięć minut później Papiss Demba Cisse wyrównał na 1:1.

W drugiej odsłonie ponownie świetnie rozegrali pomiędzy sobą piłkę Diego z Grafite i gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali do ostatniej sekundy spotkania.

Dzięki temu zwycięstwu Wolfsburg awansował na szóste miejsce w tabeli, spychając Freiburg na siódmą pozycję.

VfL Wolfsburg - SC Freiburg 2:1 (1:1)

Wolfsburg: Benaglio - Pekarik, Kjaer (86. Madlung), Barzagli, Marcel Schäfer - Josue - Hasebe, Kahlenberg (80. Dejagah) - Diego (89. Johnson) - Grafite, Dzeko.

Freiburg: Pouplin - Mujdza, Barth, Butscher (67. Toprak), Bastians - Schuster - Abdessadki, Putsila (74. Rosenthal), Makiadi, Yano (46. Daniel Caligiuri) - Cisse.

Sędziował: Markus Schmidt (Stuttgart)
Bramki: 1:0 Grafite (25.), 1:1 Cisse (36.), 2:1 Grafite (64.)
Widzów: 26.204
Żółte kartki: Josue (2) - Butscher, Mujdza (2)

Źródło: Onet.pl