Karpaty Lwów - Borussia Dortmund 3:4 (0:2)

Po bardzo emocjonującym spotkaniu grupy J, Borussia Dortmund pokonała 4:3 na wyjeździe Karpaty Lwów. Wynik meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie z trzech punktów mogli cieszyć się goście, którzy zwycięskiego gola zdobyli w doliczonym czasie gry.

Mecz we Lwowie świetnie rozpoczął się dla zespołu z Dortmundu, w którego podstawowym składzie zabrakło Polaków. Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski zasiedli na ławce rezerwowych. W dwunastej minucie bramkarz gospodarzy Tlumak sfaulował w polu karnym Barriosa i prowadzący to spotkanie sędzia podyktował jedenastkę dla gości. Z rzutu karnego do siatki pewnie trafił Nuri Sahin i wyprowadził Borussię na prowadzenie.

Kwadrans później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Gotze. W tym momencie wydawało się, że kolejne bramki dla Borussii są kwestią czasu. Jednak tuż przed przerwą nadzieję gospodarzy na uzyskanie korzystnego rezultatu przywrócił Golodyuk, który zdobył kontaktowego gola pokonując Weidenfellera.

Siedem minut po przerwie kibice ukraińskiego zespołu mogli cieszyć się z remisu. Tym razem bramkarz niemieckiej drużyny skapitulował po strzale wprowadzonego z ławki rezerwowych, jeszcze w trakcie pierwszej połowy, Kopolovetsa. W 64. minucie trener Borussii Jurgen Klopp zdecydował się na wprowadzenie na boisko dwóch Polaków - Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego.

W 78. minucie gospodarze prowadzeni przez Olega Kononova zdobyli trzeciego gola. Karpaty po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie wyprowadził Kozhanov. Goście za wszelką cenę chcieli zdobyć jednak wyrównującego gola i udało im się to trzy minuty przed zakończeniem meczu. Wówczas po podaniu Lewandowskiego do siatki gospodarzy trafił Barrios.

W ostatnim fragmencie gry gospodarze robili wszystko, aby uratować przynajmniej jeden punkt. Jednak ostatnie słowo należało do gości z Dortmundu, którzy w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobyli zwycięskiego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mario Götze.

0:1 Nuri Sahin (k) 12'