VfB Stuttgart - Young Boys Berno 3:0 (1:0)

Bez większych problemów trzy punkty w meczu grupy H Ligi Europejskiej z Young Boys Berno zdobyli piłkarze Stuttgartu. Niemiecki zespół przed własną publicznością wygrał pewnie 3:0.

Zdecydowanym faworytem czwartkowego spotkania byli podopieczni Christiana Grossa. Goście ze Szwajcarii liczyli jednak na sprawienie niespodzianki i wywiezienie ze Stuttgartu jednego punktu. Bezbramkowy remis utrzymał się jednak tylko do 23. minuty. Wówczas prowadzący to spotkanie sędzia Luca Banti podyktował rzut karny dla Stuttgart za faul Nefa. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Cacau i pewnym strzałem pokonał bezradnego Wolfiego.

Goście nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć. Gospodarze również nie kwapili się do odważniejszych ataków w celu podwyższenia prowadzenia i w pierwszej połowie wynik meczu nie uległ już zmianie.

Niespełna kwadrans po wznowieniu gry podopieczni Christiana Grossa zdobyli jednak drugiego gola. Tym razem do bramki szwajcarskiego zespołu trafił środkowy pomocnik gospodarzy Christian Gentner. W tym momencie losy spotkania była praktycznie rozstrzygnięte. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 3:0 ustalił Serdar Tasci.

1:0 Cacau (k) 23'
2:0 Gentner 59'
3:0 Tasci 90+1'

żółte kartki:
Stuttgart - Pogrebnyak 55'
Young Boys - Nef 23', M. Schneuwly 39', Spycher 40'

Stuttgart: Ulreich - Trasch, Niedermeier, Tasci, Boka - Camoranesi (80' Marica), Kuzmanović, Gentner, Didavi (84' Molinaro) - Pogrebnyak, Cacau (68' Harnik)

Young Boys: Wolfli - Nef, Affolter, Hemal, Spycher - Sutter (62' Regazzoni), Hochstrasser (62' Mayuka), Costanzo, T. Doubai, M. Schneuwly (74' C. Schneuwly) - Bienvenu

sędzia: Luca Banti