Bayern Monachium - AS Roma 2:0 (0:0)

W meczu grupy E Ligi Mistrzów, Bayern Monachium pokonał na Allianz Arena AS Romę 2:0. Bawarczycy przeważali od początku do końca i udokumentowali to bramkami Thomasa Muellera i Miroslava Klose.

Pierwsze minuty meczu na Allianz Arena należały do gospodarzy, którzy starali się szybko otworzyć wynik spotkania. Bawarczycy długo utrzymywali się przy piłce, rozgrywali w środku pola, budowali ataki pozycyjne, ale nic z tego nie wynikało. Rzymianie z kolei próbowali agresywnym pressingiem odbierać piłkę w środku pola i szybko kontrować.

Najbliżej szczęścia był Marco Borriello, ale w 7. minucie po jego uderzeniu głową piłka minęła bramkę Hansa-Joerga Butta, a pięć minut przed przerwą napastnik Giallorossich uderzył już precyzyjnie, ale golkiper gospodarzy popisał się fantastyczną robinsonadą. Bayern stać było tylko na odpowiedź w postaci niemrawych strzałów Phillipe'a Lahma i Ivicy Olicia, które ledwo docierały do rękawic Julio Sergio. Mimo iż Bayern w pierwszej połowie posiadał piłkę aż przez 65% czasu gry, nie zagroził poważnie bramce Romy.

W drugiej poówie nadal trwała przewaga gospodarzy, ale tym razem przyniosła wreszcie oczekiwane efekty. Najpierw Toni Kroos i Olic mylili się z dystansu, ale nie pomylił sięThomas Mueller. Na nniespełna dziesięć minut przed końcem po zgraniu głową Daniela Van Buytena, Mueller huknął fałszem z narożnika pola karnego i Bayern prowadził 1:0.

Nie minęło cztery minuty, a wynik na tablicy zmienił się na 2:0. Z rzutu wolnego dośrodkował Holger Badstuber, a wprowadzony chwilę wcześniej rezerwowy Miroslav Klose pokonał Julio Sergio. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło i Bayern zgarnął pierwszy komplet punktów.