Krzynówek strzela i asystuje

Jacek Krzynówek zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Hannoveru 96. W meczu 20 kolejki Bundesligi przeciwko Stuttgartowi oprócz trafienia zaliczył również asystę. Dzięki dobrej grze reprezentanta Polski jego zespół zremisował 3:3.

Polak rozpoczął mecz w wyjściowym składzie. Już po 22 minutach gry jego drużyna przegrywała 0:2 i wydawało się, że nic nie może odebrać Stuttgartowi trzech punktów. Po dobrym początku gości z upływem czasu inicjatywę przejęli gospodarze. Sygnał do odrabiania strat, w 43. minucie dał Krzynówek, który asystował przy bramce Stajnera. Cztery minut później reprezentant Polski sam doprowadził do remisu. Po faulu Magnina na Pinto arbiter podyktował rzut wolny osiemnaście metrów od bramki Jensa Lehmanna. Do piłki podszedł Krzynówek i strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce.

W drugiej części spotkania Polak nadal był jednym z najaktywniejszych zawodników swojej drużyny. Strzałami z dystansu kilka razy próbował zaskoczyć Lehmanna. W 85. minucie po bramce Forssela gospodarze objęli prowadzenie. Z tego wyniku nie cieszyli się jednak zbyt długo, bo dokładnie dwie minuty później wyrównał Hitzlsperger.

To drugi występ Krzynówka w barwach nowego klubu.

W zimowej przerwie rozgrywkach Polak przeniósł się do Hannoveru z Wolfsburga.