Bayer gromi, debiut Lewandowskiego

Borussia Dortmund pokonała 3:0 trzecioligowy klub Wacker Burghausen w meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec. W zespole prowadzonym przez Jurgena Kloppa wystąpiło dwóch Polaków - Jakub Błaszczykowski i Rober Lewandowski. Pewne zwycięstwa odniosły także Werder Brema, który pokonał 4:0 Rot-Weiss Ahlen, oraz Bayer Leverkusen, który rozgromił 11:1 FK Pirmasens.

Borussia pokonała Wacker Burghausen po bramkach Lucasa Barriosa, Nevena Suboticia i Kevina Grosskreutza. W zespole z Signal Iduna Park od pierwszej minuty wystąpił Jakub Błaszczykowski, który w 46. minucie został zmieniony przez Mario Goetzego. W 56. minucie na boisku pojawił się natomiast Robert Lewandowski. Łukasz Piszczek całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

Zwycięstwa odniosły także inne zespoły grające w Bundeslidze. Werder Brema pokonał 4:0 Rot Weiss Ahlen, VfB Stuttgart wygrał 2:1 z SV Babelsberg 03, Hoffenheim odniosło zwycięstwo 4:0 nad Hansą Rostock, Bayer Leverkusen rozgromił 11:1 FK Pirmasens, a Freiburg 1:0 pokonał FC Oberneuland.

Wyniki 1. rundy Pucharu Niemiec:

FK Pirmasens - Bayer Leverkusen 1:11 (0:1)
Bramki: Reich (70) - Kiessling (36, 61), Helmes (46, 58, 64), Augusto (62), Sam (67, 88), Derdiyok (84, 90), (Vidal 87-karny)

Wacker Burghausen - Borussia Dortmund 0:3 (0:2)
Bramki: Barrios (4), Subotić (13), Grosskreutz (48)

SV Babelsberg 03 - VfB Stuttgart 1:2 (1:2)
Bramki: Stroh-Engel 4 - Cacau (21, 24)

FC Oberneuland - SC Freiburg 0:1 (0:1)
Bramka: Cisse (13)

SC Pfullendorf - Hertha BSC 0:2 (0:0)
Bramki: Ramos (60), Friend (74)

Rot-Weiss Ahlen - Werder Brema 0:4 (0:1)
Bramki: Pizarro (28), Hugo Almeida (63), Borowski (67), Marin (82)