Pech Błaszczykowskiego

Kuba Błaszczykowski naciągnął mięsień uda, trenując indywidualnie podczas przerwy świątecznej, i nie rozpocznie przygotowań do rundy wiosennej Bundesligi z resztą piłkarzy Borussii Dortmund - poinformowały władze klubu.

Skrzydłowy reprezentacji Polski doznał urazu podczas udziału w charytatywnym turnieju piłki halowej w gdańskiej hali AWF. Na razie nie wiadomo jak poważna jest kontuzja. Wg lekarza Borusii, Markusa Brauna Polak nie powinien trenować co najmniej przez tydzień. W Dortmundzie wolą dmuchać na zimne, bo to właśnie przewlekłe kontuzje uda zepsuły 22-letniemu Błaszczykowskiemu cały ubiegły sezon, przez które m.in. nie pojechał na Euro 2008. Przygotowań do rundy wiosennej nie rozpoczną również kapitan Sebastian Kehl, który leczy kontuzję stawu skokowego, i argentyński napastnik Diego Klimowicz, który wkrótce odejdzie do VfL Bochum.

 

Strata części okresu przygotowawczego to niejedyny problem Borussii z Błaszczykowskim. Według "Bild am Sonntag" Polak odrzuca kolejne propozycje nowego kontraktu. Aktualny upływa w 2011 roku. Klub chciał dać piłkarzowi znaczną podwyżkę i przedłużyć umowę o kolejne dwa lata, by móc zażądać wysoką sumę od ewentualnych zainteresowanych.

 

Źródło: sport.pl