1899 Hoffenheim - Bayer Leverkusen 1:4 (1:3)

"Aptekarze" rozgromili "Wieśniaków"

W pierwszym meczu 20. kolejki Bundesligi rewelacyjny beniaminek i lider rozgrywek, 1899 Hoffenheim, przegrał na własnym boisku z Bayerem Leverkusen 1:4 (1:3).

"Wieśniaki", którzy tak znakomicie spisywali się jesienią, zwolnili tempo. Po ubiegłotygodniowym remisie z Borussią Moenchengladbach teraz doznali bolesnej porażki z "Aptekarzami" z Leverkusen.

Goście po 12 minutach, po trafieniach Patricka Helmesa i Simona Rolfesa, prowadzili już 2:0. W 31. minucie kontaktową bramkę dla lidera zdobył z rzutu karnego Sejad Salihovic. Tuż przed przerwą na 3:1 wynik podwyższył Helmes, a tuż po zmianie stron wynik meczu ustalił Gonzalo Castro. W drużynie gości, którzy odnieśli dopiero pierwsze zwycięstwo po zimowej przerwie, całe spotkanie rozegrał Tomasz Zdebel. Dla Polaka był to debiut w Bundeslidze w ekipie z Leverkusen.

Goście, dzięki wygranej, awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Do pokonanego w piątek lidera Bundesligi podopieczni Bruno Labadii tracą zaledwie trzy punkty.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogrom lidera. Debiut Polaka.

W spotkaniu inaugurującym 20.kolejkę niemieckiej Bundesligi Bayer Leverkusen rozgromił lidera tabeli, Hoffenheim 4:1. W barwach "Aptekarzy" zadebiutował Tomasz Zdebel, który rozegrał 90 minut.

Spotkanie na Rhein-Neckar Arena rozpoczęło się znakomicie dla gości z Leverkusen. Już w 3.minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Helmes, który na bramkę zamienił podanie Renato Augusto. Lider Bundesligi próbował szybko odrobić straty, ale kolejne zapędy Sejada Salihovica były tonowane przez obrońców Bayer. Z kolei w 12.minucie Simon Rolfes podwyższył prowadzenie Bayeru po podaniu Helmesa.

W 31.minucie Rene Adler faulował w polu karnym Francuza Demba Ba, a skutecznym wykonawcą rzutu karnego był Salihovic. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy trzecią bramkę dla drużyny Polaka zdobył Helmes.

Tuż po przerwie "Aptekarze" zdobyli czwartą bramkę. Z rzutu rożnego centrował Tranquillo Barnetta, a wynik strzałem głową ustalił Gonzalo Castro.

Niedoceniony w VfL Bochum Polak w okienku transferowym przeniósł się do Leverkusen, gdzie nie wystąpił w pierwszych dwóch spotkaniach rundy wiosennej. Dopiero w piątek trener Bruno Labbadia zdecydował się postawić się na byłego reprezentanta Polski. Co ciekawe, ze Zdeblem na murawie Bayer odniósł pierwsze zwycięstwo od 6 grudnia minionego roku.

TSG Hoffenheim - Bayer Leverkusen 1:4 (1:3)