VfL bez Mięciela, ból głowy Kollera

Problemy kadrowe pierwszoligowego VfL Bochum wydają się być bez końca. Przed meczem derbowym z Schalke 04, trener Marcel Koller ma nie lada ból głowy. Z dnia na dzień lista kontuzjowanych robi się coraz dłuższa.
Definitywnie zabraknie dwóch środkowych obrońców Anthara Yahia i Marcela Maltritza. W dalszym ciągu do gry niezdolny jest Marcin Mięciel i Slawo Freier. Matias Concha narzeka na ból żeber i jego występ jest także niepewny w sobotę. Oliver Schröder, który mógłby zastąpić Conche przeciwko S04, podczas środowego treningu doznał urazu nogi. Nowy nabytek Diego Klimowicz w środę 11.lutego nie trenował z powodu urazu mięśnia uda.
Christian Fuchs z powodu bólu łydki nie zagrał w barwach reprezentacji Austrii i przedwcześnie zameldował się w Bochum. Nikłe szanse na grę ma również Stanislav Sestak, który narzeka na kontuzję pleców. Do grona kontuzjowanych dołączył także Shinji Ono, który jest przeziębiony i nie trenuje.
Opaskę kapitana w spotkaniu z Schalke założy Christoph Dabrowski, który ma nadzieję, że mimo problemów kadrowych VfL stać na dobry występ przed własną publicznością.

 

dafi