Rot Weiss Essen - Legia Warszawa 1:2 (0:0)

Skuteczna końcówka i szczęśliwa wygrana Legii.

Legia Warszawa nie zwalnia tempa. Dzisiaj podopieczni Jana Urbana pokonali Rot Weiss Essen 2:1 mimo że... do 88. minuty przegrywali 0:1. Gole dla warszawskiego zespołu zdobyli Wojciech Szala i Adrian Paluchowski - poinformował serwis legia.com.

Od początku akcje obu zespołów toczyły się w środkowej strefie boiska. Legioniści mieli problemy z przebiciem się przez szczelny mur defensywy Rot Weiss. Trudne zadanie ma debiutant Evans Chikwaikwai. Filigranowy napastnik musi walczyć z rosłymi obrońcami.

O pierwszej połowie można powiedzieć, że... się odbyła. Przez 45 minut legioniści oraz zawodnicy RWE stworzyli po jednej dogodnej okazji do zdobycia bramki.

Warto odnotować, że Jan Urban w składzie na sparing z esseńczykami wystawił trzech debiutantów. Obok Evansa Chikwaikwaia są to Patryk Koziara i Marcin Komorowski.

Bramki: Michel Harrer (58) - Wojciech Szala (88), Adrian Paluchowski (89).
Żółta kartka - Pance Kumbev.

Rot Weiss Essen: Andre Maczkowiak - Stefan Lorenz (46-David Czyszczon), Jozef Kotula (46-Stefan Kuehne), Dennis Buehrer (46-Michel Harrer), Sebastian Zinke, Mike Wunderlich (74-Krisha Penn), Turgul Aydin, Robert Mainka, Markus Neumayr (46-Silvio Pagano), Sascha Moelders, Markus Kurth (62-Marcel Stiepermann).

Legia: Kostiantyn Machnowskij - Inaki Descarga (46-Jakub Rzeźniczak), Wojciech Szala, Pance Kumbev, Marcin Komorowski - Patryk Koziara (88-Adrian Paluchowski) - Piotr Rocki, Tomasz Jarzębowski (82-Ariel Borysiuk), Method Mwanjale, Kamil Majkowski - Evans Chikwaikwai.

Źródło: legia.com/onet.pl