Bayern - Borussia 3:1 (1:1), Energie - Hannover 96 3:1 (1:0)...

Gorzki debiut Krzynówka.

Jacek Krzynówek nie będzie dobrze wspominać swojego debiutu w Hannoverze 96. Jego zespół przegrał na wyjeździe z niżej notowanym Energie Cottbus 1:3. W drugim niedzielnym meczu 19. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał u siebie Borussię Dortmund, również 3:1.

Goście zaskoczyli kibiców na Allianz-Arena już po 120 sekundach, gdy na listę strzelców wpisał się Nelson Valdez, który z 18 metrów posłał piłkę nad Rensingiem. Później było już tylko gorzej dla podopiecznych Juergena Kloppa. Gospodarze odpowiedzieli w 24. min. Po zagraniu Ribery'ego futbolówki nie sięgnął Weidenfeller, a tą wpakował do siatki Ze Roberto. Wynik remisowy utrzymał się do 88. minuty. Wtedy to Felipe Santana główkował wprost na nogę Miroslava Klose, a ten nie zmarnował prezentu. Reprezentant Niemiec dobił rywali w ostatniej minucie, kończąc akcję po podaniu od Ribery'ego. W kadrze BVB zabrakło kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego.

Na Stadion der Freundschaft miejscowe Energie prowadziło do przerwy z Hannoverem 96 po bramce Dimitara Rangełowa. W 39. min Bułgar celnie główkował po dośrodkowaniu Iliewa. Tuż po przerwie bliski szczęścia był Angełow, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. Od 67. min przyjezdni grali w osłabieniu, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Leon Andreasen, dla którego był to pierwszy mecz w barwach H96. Chwilę później podopieczni Bojana Prasnikara prowadzili 2:0, po tym, jak Rangełow skutecznie dobijał strzał w poprzeczkę Juli. Zupełnie rozbici gracze z Hanoweru stracili kolejnego gola w 73. min. Eggimann wybił piłkę wprost do nadbiegającego Stanislawa Angełowa, a ten nie dał szans Robertowi Enke. Podopieczni Dietera Heckinga zdołali zdobyć honorowe trafienie w 82. min. W zamieszaniu po rzucie rożnym największym sprytem wykazał się Frank Fahrenhorst. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Jacek Krzynówek. Polak w swoim debiucie był bardzo aktywny. W 36. min Polak mógł wpisać się na listę strzelców, ale minimalnie chybił.

Bayern awansował na pozycję wicelidera rozgrywek. Do prowadzącego Hoffenheim traci tylko jeden punkt.