Pomocnik Stuttgartu zastępcą Ballacka?

Selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachim Loew w czasie mistrzostw świata w RPA będzie musiał sobie radzić bez lidera swojej drużyny, kontuzjowanego Michaela Ballacka. 50-letni szkoleniowiec znalazł jednak jego zastępcę - w środku pola zwolnione miejsce ma zająć pomocnik VfB Stuttgart, Sami Khedira.

 

- Mogę powiedzieć, że Sami jest kandydatem numer jeden do zastąpienia Ballacka w wyjściowej jedenastce - przyznał Loew cytowany przez "Bild". - To zawodnik o ogromnych możliwościach, na którym już w Stuttgarcie spoczywała spora odpowiedzialność. Swoją grą zdołał udowodnić, że bardzo dojrzał w ciągu ostatnich kilku sezonów.

 

Selekcjoner niemieckiej kadry podkreślił, że inni zawodnicy również będą musieli dać z siebie więcej niż dotychczas i w czasie mundialu przejąć część boiskowych zadań wykonywanych dotąd przez pomocnika Chelsea Londyn. - Liczę, że moi podopieczni w odpowiedni sposób podejdą do tego wyzwania - dodał. - Większe oczekiwania spoczywać będą na Bastianie Schweinsteigerze, a Philipp Lahm, Miroslav Klose i Per Mertesacker powinni zagrać nawet powyżej swoich możliwości.

 

- Często w futbolu inni zawodnicy pod nieobecność lidera i przejmując część odpowiedzialności stają się o wiele lepszymi piłkarzami. Taka reakcja jest nam potrzebna właśnie przed zbliżającym się turniejem - zakończył Loew.

 

ASInfo