Bayern - Inter 0:2

Inter Mediolan pokonał na Estadio Santiago Bernabeu Bayern Monachium 2:0 w finale Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla podopiecznych Jose Mourinho strzelił Argentyńczyk Diego Milito.

Spotkanie toczyło się zdecydowanie pod dyktando "Nerazzurrich". Na początku Bayern starał się groźnie zaatakować, lecz na posterunku stał Julio Cesar. Najlepsze okazje w pierwszych 45. minutach mieli Arjen Robben i Hamit Altintop. Inter czekał na błąd rywala i upatrywał swoich szans w grze z kontry. Udana szarża nastąpiła w 35 minucie, a zainicjował ją bramkarz mistrzów Włoch - Julio Cesar. Po ładnej asyście Sneijdera piłkę w siatce rywali umieścił Diego Milito. Pierwsza połowa zakończyła się zatem jednobramkowym prowadzeniem Interu.

W drugiej części Bayern zagrał znacznie lepiej, ale także nadziewał się na skomasowane ataki przeciwników. Widoczny był brak Francka Riberiego. Słabo prezentował się bohater Bayernu z ostatnich meczów - Ivica Olic. Siła rażenia Niemców była zbyt mała, aby zagrozić Włochom. W 70minucie było już praktycznie po spotkaniu. Piłkę ze środka boiska otrzymał, koncertowo grający Diego Milito i kapitalnym zwodem ośmieszył stopera Bayernu, Daniela van Buytena. Później położył Butta i posłał futbolówkę w długi róg bramki strzeżonej przez Niemca.

Bayern próbował odpowiedzieć, ale bezskutecznie. Znowu do ataku ruszył Arjen Robben, walczący o "Złotą Piłkę". Po jednym z jego uderzeń na stadionie słychać było tylko jęk zawodu. Strzał był przedniej urody, lecz na Julio Cesara to było za mało.

W ogóle to było za mało na Inter i Włosi zdobyli najbardziej prestiżowe trofeum w Europie. Jose Mourinho zwyciężył Ligę Mistrzów tak jak 6 lat temu z FC Porto.

FC Bayern Monachium - Inter Mediolan 0:2 (0:1)

0:1 Diego Milito 35
0:2 Diego Milito 70

Sędzia: Howard Webb
Żółte kartki : Demichelis 25, M.van Bommel 78 - Chivu 30

Bayern Monachium: Hans Joerg Butt - Holger Badstuber, Martin Demichelis, Daniel Van Buyten, Philip Lahm - Hamit Altintop(Klose 63), Bastian Schweinsteiger, Marc van Bommel, Arjen Robben - Thomas Muller, Ivica Olic(Gomez 74)

Inter Mediolan: Julio Cesar - Christian Chivu(Stankovic 68), Walter Samuel, Lucio, Maicon - Esteban Cambiasso, Javier Zanetti, Goran Pandev(Muntari 79), Samuel Etoo, Wesley Sneijder - Diego Milito(Materazzi 90)

Bohater meczu: Diego Milito (Inter)
Bezwzględnie został nim Diego Milito, który strzelił dla Interu dwa piękne gole.

Tak padły bramki:

0:1 Milito 35
Julio Cesar wybił piłkę z własnego pola karnego, przesyłka dotarła do Milito, ten odegrał do Wesleya Sneijdera. Holender oddał futbolówkę Argentyńczykowi, a najlepszy snajper Interu w tym sezonie, nie zastanawiając się, uderzył pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Hansa Joerga Butta.