Loew ze spokojem szuka zastępcy Ballacka

Selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachim Loew nie ma zamiaru spieszyć się z wyborem nowego kapitana swojej drużyny pod nieobecność kontuzjowanego Michaela Ballacka. Niemieccy dziennikarze przewidują jednak, że funkcję tę w czasie nadchodzącego mundialu pełnić będzie któryś z zawodników Bayernu Monachium - Miroslav Klose, Bastian Schweinsteiger lub Philipp Lahm.

33-letni Ballack nie poleci z kadrą do RPA z powodu kontuzji kostki, której nabawił się w finałowym meczu Pucharu Anglii z Portsmouth. Informacja o jego urazie mocno pokrzyżowała plany sztabowi szkoleniowemu niemieckiej reprezentacji, pomocnik Chelsea Londyn był bowiem jej niekwestionowanym liderem.

Wymienia się wielu kandydatów do przejęcia zwolnionej przez niego opaski kapitańskiej. - Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe rozwiązania. Podchodzimy jednak do tego problemu bez niepotrzebnej paniki - powiedział Joachim Loew. - Dysponujemy silnym składem i mamy nadzieję, że nawet bez tak wielkiej straty, jaką jest brak Michaela, będziemy w stanie dobrze zaprezentować się na mundialu.

Wśród jego możliwych zastępców najczęściej wymienia się Miroslava Klose, Bastiana Schweinsteigera i Philippa Lahma. Zdaniem Loewa przekazanie funkcji kapitańskiej zawodnikowi rozgrywającego doskonały sezon Bayernu byłoby dobrą decyzją. - Jeśli "Bawarczycy" wygrywając Ligę Mistrzów skompletują potrójną koronę, będzie to sukces, który pozytywnie wpłynie na całą naszą kadrę - zauważył niemiecki szkoleniowiec. - Piłkarze Bayernu po przyjeździe na zgrupowanie mogą dodać zespołowi wiele bardzo potrzebnej mu pewności siebie.

 

Źródło: ASInfo