"Asystent" Podolski, łatwe zwycięstwo Niemiec

Niemcy pokonały w Akwizgranie Maltę 3:0 (1:0) w swoim pierwszym meczu testowym przed mistrzostwami świata w RPA. Bohaterami spotkania zostali Brazylijczyk z niemieckim paszportem Cacau, który dwa razy trafiał do siatki rywali i Polak z niemieckim paszportem Lukas Podolski, który dwukrotnie asystował przy trafieniach dla ekipy Niemiec.

Reprezentacja Niemiec w pierwszym swoim teście przed zbliżającymi się MŚ w RPA łatwo pokonali Maltę 3:0. Wynik otworzył w szesnastej minucie Cacau, pakując piłkę do siatki po wrzutce z flanki Dennisa Aogo.

W 28. minucie niespodziewanie blisko wyrównania była ekipa Malty, ale Manuel Neuer zdołał sparować piłkę na słupek po strzale Rodericka Briffy.

Ofensywnie nastawiona drużyna naszych zachodnich sąsiadów miała jeszcze sporo okazji do podwyższenia wyniku, ale uczyniła to dopiero w drugiej części gry. Dwie asysty zanotował Lukas Podolski, najpierw w 58. minucie oddając piłkę do Cacau, który popisał się celnym trafieniem, a chwilę później podanie napastnika reprezentacji Niemiec przeciął Kenneth Scicluna, pokonując z kilku metrów własnego bramkarza.

Mimo jeszcze kilku okazji wynik nie uległ już zmianie.

- Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy, a zwłaszcza Dennis Aogo i Kevin Grosskreutz, choć nie wykorzystali okazji do zdobycia bramki. Teraz czeka nas przez najbliższe 3-4 tygodnie ciężka praca - powiedział trener Niemiec Joachim Loew.

W piątek Niemcy wyjeżdżają na Sycylię, na pierwsze zgrupowanie przed czerwcowymi finałami mistrzostw świata w RPA.

Niemcy - Malta 3:0 (1:0)

Bramki: Cacau (dwie - 16, 58), Kenneth Scicluna (61 - sam.)