Van Gaal: Bayern pokazał swoją siłę

Trener Bayernu Monachium, Louis Van Gaal, powiedział, że jest zadowolony z postawy swojej drużyny w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów z Olympique Lyon. Jego podopieczni wygrali 1:0 pomimo tego, że przez większość czasu grali bez Francka Ribery'ego, który otrzymał czerwoną kartkę. Holenderski szkoleniowiec stwierdził, że Bawarczycy zademonstrowali we środę swoją siłę.

- Jestem bardzo zadowolony. Uważam, że tego wieczoru pokazaliśmy całej Europie, jak bardzo jesteśmy silni, dominując nad przeciwnikiem podczas gry w 10 na 11 - powiedział Holender. - Nie sądziłem, że po czerwonej kartce dla Ribery'ego, możemy wygrać 1:0 - dodał.

W drugiej połowie siły się wyrównały po drugiej żółtej kartce dla Jeremy'ego Toulalana. - Uważam, że stworzyliśmy więcej okazji, gdy graliśmy 10 na 11. Gdy także Lyon grał w "10”, wpuściłem na boisko kolejnego napastnika, Mario Gomeza, żeby szybciej zdobyć bramkę. Mieliśmy dużo sytuacji, ale strzeliliśmy tylko jednego gola. I tak jestem zadowolony. 1:0 to dobry rezultat, bo oznacza, że w rewanżu nie musimy postawić wszystkiego na jedną kartę - stwierdził Van Gaal.

Holender odniósł się także do sytuacji, po której Ribery ujrzał czerwoną kartkę. Francuz zaatakował w 37. minucie wyprostowaną nogą Lisandro Lopeza, za co od razu został usunięty z boiska. - To była bardzo wątpliwa kara. Być może sędzia dał mu czerwoną kartkę za to, że stał na nodze przeciwnika zbyt długo - ocenił Van Gaal.

Źródło: ASInfo