Kolejne kłopoty Kuby

Jakub Błaszczykowski nie powróci na mecz z Bayernem Monachium. Skrzydłowy Borussii Dortmund nabawił się bowiem kolejnego urazu - poinformował na piątkowej konferencji prasowej trener BVB, Juergen Klopp.

 

24-letni reprezentant Polski nie wziął udziału w przedpołudniowym treningu zespołu. Klopp oznajmił, że Błaszczykowski naciągnął mięsień przywodziciela uda i nie będzie w stanie zagrać w niedzielnym meczu na Allianz-Arena. Trener Borussii uspokoił jednak, że uraz nie jest groźny i po kilku dniach Polak powinien wznowić treningi.

 

Błaszczykowski jest jednym z czwórki zawodników, którzy nie zagrają z Bayernem. Wcześniej wykluczeni z występu zostali Sebastian Kehl, Dede i Mats Hummels. Dobrą wiadomością dla Kloppa jest powrót Patricka Owomoyeli i Tingi.

 

Kontuzja prawdopodobnie nie jest poważna, ale wyklucza przyjazd "Kuby" na zgrupowanie reprezentacji Polski odbywające się w Portugalii od 2 lutego. Do drużyny, która zagra w środę przeciwko Walii włączony został w miejsce pomocnika Borussii Szymon Pawłowski, autor jednego z goli w środowym sparingu z FC Ferreiras (2:0).

 

Towarzyskie spotkanie z Walią odbędzie się na Estadio Municipal de Vila Real de St. Antonio. Jego początek zaplanowano na 18:15.

 

źródło informacji: ASInfo/INTERIA.PL