Drużyna Polaków zmiażdżyła mistrzów

W spotkaniu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi VfL Wolfsburg doznał druzgoczącej porażki przegrywając przed własną publicznością 1:5 z Herthą Berlin (1:3).

Kibice na stadionie Wilków przecierali oczy ze zdumienia - spisana na straty Hertha, która ma być murowanym spadkowiczem w tym sezonie, rozbiła w puch i pył mistrza Niemiec.

Wielkie strzelanie rozpoczął w 6. minucie Theofanis Gekas i goście prowadzili 1:0. Dwie minuty później drugi cios gospodarzom zadał Adrian Ramos. W 26. minucie na 3:0 podwyższył Gekas, ale jeszcze przed przerwą Wilkom udało się strzelić gola, którego autorem był Grafite.

Po przerwie hat tricka na Volkswagen Arena skompletował Gekas, podwyższając na 4:1, a wynik meczu na 5:1 ustalił Ramos na sześć minut przed końcem meczu.

W podstawowym składzie Starej Damy na boisko wybiegł Łukasz Piszczek, który został zmieniony w 90. minucie. Artur Wichniarek na boisku pojawił się w 85. minucie.

Pomimo tego zwycięstwa Hertha nadal zajmuje ostatnią pozycję w tabeli z 18 punktami na koncie. Do 16. miejsca, uprawniającego do walki w barażu o utrzymanie, berlińczykom brakuje 5 punktów.

VfL Wolfsburg - Hertha BSC Berlin 1:5 (1:3)

Wolfsburg: Hitz - Riether, Madlung, Simunek (35. Grafite), Schäfer - Josue - Hasebe, Gentner (74. Ziani) - Misimovic - Dzeko, Martins (74. Dejagah).

Berlin: Drobny - Piszczek (90. Bengtsson), Friedrich, Hubnik, Kobiaschwili - Kacar (87. Dardai), Lustenberger, Cicero - Raffael - Gekas (85. Wichniarek), Ramos.

Schiedsrichter: Peter Sippel (Monachium)
Bramki: 0:1 Gekas (6.), 0:2 Ramos (8.), 0:3 Gekas (26.), 1:3 Grafite (36.), 1:4 Gekas (63.), 1:5 Ramos (84.)
Widzów: 29.353
Żółte kartki: Josue (5/4) - Drobny (3)