Remis w Hamburgu, Van Nistelrooy znowu trafia

W bardzo ciekawie zapowiadającym się niedzielnym meczu 27. kolejki Bundesligi zajmujące drugie miejsce w tabeli Schalke 04 Gelsenkirchen na wyjeździe zmierzyło się z pukającym do ligowej czołówki Hamburgerem SV. Po bardzo interesującej drugiej połowie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W 40. minucie swojego trzeciego gola w Bundeslidze strzelił bowiem Ruud van Nistelrooy. W drugiej części meczu inicjatywę przejęli jednak piłkarze Schalke, a w efekcie najpierw w 62. minucie do remisu doprowadził Kevin Kuranyi, a kilka minut później rzut karny wykorzystał Ivan Rakitić. Podopieczni Feliksa Magatha nie zdołali jednak utrzymać tak korzystnego wyniku i w 77. minucie rezultat ustalił Jonathan Pitroipa.

Tym samym liderem tabeli po tej kolejce będzie Bayern Monachium, z jednym punktem przewagi nad pozostającym na drugiej pozycji Schalke.

Hamburger SV - Schalke 04 2:2 (1:0)

Hamburg: Rost - Rincon, Rozehnal, Mathijsen, Jansen - Jarolim, Ze Roberto - Torun (71. Pitroipa), Trochowski - van Nistelrooy (80. Berg), Petric.

Schalke: Neuer - Rafinha, Höwedes, Bordon, Westermann - Matip (61. Edu) - Kluge (46. Baumjohann), Schmitz - Rakitic - Farfan, Kuranyi.

Sędziował: Wolfgang Stark (Ergolding)
Bramki: 1:0 van Nistelrooy (40.), 1:1 Kuranyi (62.), 1:2 Rakitic (68.,karny), 2:2 Pitroipa (77.)
Widzów: 57.000 (ausverkauft)
Żółte kartki: Jansen (3) - Kluge (3), Höwedes (3)

Źródła: ASInfo