"Kicker": niskie noty Błaszczykowskiego i Piszczka

Dziennikarze niemieckiego "Kickera" ocenili piłkarzy, którzy wystąpili w 24. kolejce Bundesligi. Polacy nie zaliczą jednak minionego weekendu do udanych.

Tylko na "piątkę" (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki) zasłużył Jakub Błaszczykowski, którego Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Schalke Gelsenkirchen (1:2). Polski pomocnik spędził na boisku pełne 90 minut.

Tyle szczęścia nie miał Łukasz Piszczek z Herthy Berlin, który z powodu kontuzji kostki musiał opuścić plac gry tuż przed zakończeniem pierwszej połowy przegranego starcia z Hoffenheim (0:2). Występujący na prawej obronie Piszczek, podobnie jak jego koledzy z zespołu, otrzymał niską notę (4,5). Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział napastnik Artur Wichniarek.

W spotkaniu z FC Koeln (0:0) na boisko nie wszedł też Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen), a poza składem Hannover 96 na pojedynek z VfL Wolfsburg (0:1) znalazł się Jacek Krzynówek.