Benfica Lizbona - Hertha Berlin 4:0 (1:0)

Benfica rozgromiła Herthę, grali Polacy.

Benfica Lizbona rozgromiła przed własną publicznością Herthę Berlin 4:0 w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europejskiej. W barwach "Starej Damy" zagrało dwóch polskich piłkarzy - Łukasz Piszczek i Artur Wichniarek.

W pierwszym spotkaniu na Stadionie Olimpijskim w Berlinie padł remis 1:1, dlatego piłkarze Herthy do awansu potrzebowali zwycięstwa lub bramkowego remisu, wyższego niż 1:1. We wtorkowym spotkaniu na Estadio da Luz strzelali jednak tylko gospodarze. Prowadzenie dla Benfiki w 25. minucie zdobył Pablo Aimar i na przerwę podopieczni Jorge Jesusa schodzili ze skromną zaliczką, a Hertha z nadziejami na wyrównanie w następnych 45 minutach. W drugiej części spotkania "As Aguias" rozwiali jednak nadzieję ostatniej drużyny Bundesligi na awans do kolejnej rundy. Dwie bramki Oscara Cardozo w 48. i 62. minucie oraz trafienie Javi`ego Garcii w 56. rozstrzygnęły losy pojedynku.

W pierwszym składzie Herthy mecz rozpoczął Łukasz Piszczek, który grał do 72. minuty , natomiast Artur Wichaniarek pojawił się na placu gry w 63. minucie, przy stanie 4:0 dla gospodarzy.