Bayern gromi mistrza

W 21. kolejce Bundesligi Bayern Monachium gładko rozprawił się z mistrzem kraju, VfL Wolfsburg. Bawarczycy pokonali piłkarzy Armina Weha 3:1 po golach Arjena Robbena w 3., Daniela van Buytena w 26. i Francka Ribery'ego w 57. minucie.

Natomiast honorowego gola dla "Wilków" strzelił w samej końcówce meczu Brazylijczyk Grafite, któremu ta sztuka nie udała się wcześniej. W 66. minucie zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego.

Szkoleniowiec "Bayernu", Louis van Gaal zapowiadał przed tym spotkaniem, że jego zespół zrobi wszystko, by pokonać "Wilki". - Jesteśmy niesamowicie zmotywowani. Zrobimy wszystko, by zdobyć kolejne trzy punkty - twierdził Holender i jak widać, nie pomylił się.

Złą passę przełamał zespół Hoffenheim, który pokonał 2:1 Hannover 96. Podopieczni Ralfa Ragnicka wcześniej przegrali trzy mecze i nie strzelili ani jednego gola. - Musimy przypomnieć sobie, jak się strzela gole - zapowiadał szkoleniowiec Hoffenheim.

W najciekawszym sobotnim spotkaniu lider tabeli, Bayer Leverkusen podzielił się punktami z Bochum. Gola dla "Aptekarzy" zdobył w 45. minucie Eren Derdiyok, natomiast wyrównał w 68. Zlatko Dedic. To pierwszy remis podopiecznych Juppa Heynckesa w rundzie wiosennej.

W meczu rozegranym na RheinEnergie-Stadion padło aż sześć goli. Miejscowy FC Koeln zremisował 3:3 z Hamburgerem SV. Napastnik HSV, Mladen Petric strzelił dwa gole w tym spotkaniu i tym samym powiększył swój dorobek bramkowy do sześciu goli w tym sezonie.

Podopieczni Felixa Magatha, Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowali bezbramkowo z Freiburgiem.

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 1:3 (0:2)