Wysoka porażka Borussii, kontuzja Błaszczykowskiego

W niedzielnym meczu 20. kolejki Bundesligi VfB Stuttgart pokonał zespół Jakuba Błaszczykowskiego, Borussię Dortmund aż 4:1. Pewne zwycięstwo odniósł także Bayer Leverkusen, który zwyciężył Freiburg 3:1 i powrócił na fotel lidera ligi niemieckiej.

Reprezentacyjny pomocnik rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie drużyny z Signal Iduna Park, jednak już w 22. minucie musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. "Kuba" został zmieniony przez Damiena Le Talleca. Jedynego gola dla zespołu z Dortmundu zdobył Lucas Barrios w 55. minucie.

W drugim niedzielnym spotkaniu kibice zgromadzeni na BayArena na pierwszą bramkę musieli czekać do 36. minuty, kiedy gola na 1:0 zdobył najskuteczniejszy strzelec ligi, Stefan Kiessling. Minutę później na 2:0 podwyższył Eren Derdiyok, a w 40. minucie trzecią bramkę dla podopiecznych Juppa Heynckesa zdobył Sami Hyppia. "Aptekarze" rozprawili się zatem z Freiburgiem w ciągu zaledwie pięciu minut. Piłkarzy Robina Dutta stać było w tym meczu jedynie na bramkę honorową, którą zdobył Felix Bastians.

Po 20. kolejkach liderem Bundesligi jest Bayer Leverkusen, który wyprzedza Bayern Monachium, Schalke 04 Gelsenkirchen i Borussię Dortmund. Ostatnią drużyną tabeli jest berlińska Hertha.

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 4:1 (1:0)
1:0 Augusto (gol samobójczy) 14
1:1 Barrios 55
2:1 Kuzmanovic 77