Remis Herthy, grali Polacy

W sobotnim spotkaniu niemieckiej Bundesligi Hertha Berlin zremisowała u siebie z VfL Bochum 0:0. Całe spotkanie w barwach "Starej Damy” na prawej obronie rozegrał Łukasz Piszczek.

Były piłkarz Zagłębia Lubin był aktywny, kilkukrotnie wyjaśnił groźne sytuacje pod własną bramką. Drugi z Polaków, Artur Wichniarek, pojawił się na murawie w 77. minucie, zmieniając Theofanisa Gekasa.

Piłkarze Herthy zdobyli jeden punkt, ale ich strata do przedostatniej drużyny zwiększyła się do pięciu punktów. Stało się tak z powodu zwycięstwa Norymbergi na wyjeździe nad Hannoverem 96. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gości, a hattrickiem popisał się Albert Bunjaku.

W innym meczu, w którym mógł wystąpić Polak, Eintracht Frankfurt przegrał u siebie z Kolonią 1:2. Wygraną gościom zapewnił samobójczym trafieniem Marco Russ. Całe spotkanie na ławce rezerwowych w barwach 1. FC Koeln przesiedział Adam Matuszczyk.

Na uwagę zasługuje zwycięstwo Borussi Moenchengladbach nad Werderem Brema 4:3. Gospodarze już po 18 minutach prowadzili 3:0.

Nie zawiódł inny faworyt - Bayern. Monachijczycy pewnie pokonali beniaminka z Moguncji 3:0 i zostali tymczasowym liderem Bundesligi. Zajmujący przed tą kolejką pierwsze miejsce Bayer Leverkusen swoje spotkanie 20. kolejki rozegra w niedzielę. Rywalem "Aptekarzy” będzie Freiburg.

W ostatnim sobotnim spotkaniu TSG Hoffenheim zmierzy się na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Bayern Monachium - FSV Mainz 3:0 (0:0)

1:0 Van Buyten 58