"Kicker": Dobry występ Błaszczykowskiego

Pomocnik Borussii Dortmund, Jakub Błaszczykowski został doceniony za swój występ w sobotnim, wygranym 1:0 spotkaniu 19. kolejki Bundesligi z Hamburgerem SV. "Kuba" zdaniem redaktorów magazynu "Kicker" zasłużył na 2,5. Ocenę o stopień niższą otrzymał grający w Hercie Berlin Łukasz Piszczek, który pojawił się na boisku w bezbramkowo zremisowanym meczu z Borussią Moenchengladbach.

Błaszczykowski znalazł się w czołówce rankingu podsumowującego 19. kolejkę ligi niemieckiej, a w jego zespole lepiej ocenieni zostali jedynie Sven Bender, Marc Ziegler oraz Mats Hummels, którzy otrzymali 2.

Po raz kolejny słabo zaprezentowała się Hertha Berlin, a zdaniem "Kickera" jedną z najjaśniejszych postaci w drużynie "Starej Damy" był Łukasz Piszczek, który został oceniony na 3,5. Lepiej spisali się Lewan Kobiaszwili i Fabian Lustenberger, jednak bohaterem Herthy i tej kolejki był czeski bramkarz zespołu z Berlina, Jaroslav Drobny. Jego 1,5 to najwyższa nota przyznana za występy w tej serii spotkań.

Na podobne wyróżnienie zasłużyło tylko trzech zawodników. Rezerwowy VfL Bochum, Vahid Hashemian zaliczył wspaniałe wejście w drugiej połowie zremisowanego 2:2 spotkania z Schalke 04 Gelsenkirchern. W 82. minucie zdobył gola kontaktowego, a w doliczonym czasie meczu ładną asystą obsłużył Stanislava Sestaka, który zdobył dla VfL bramkę na wagę remisu.

Ocenę 1,5 otrzymali również rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie pomocnik Bayeru Leverkusen, Toni Kroos, który zdobył jednego z goli w wygranym 3:0 meczu z Hoffenheim oraz Arjen Robben, który w 78. minucie po strzale z rzutu wolnego trafił do siatki Werderu Brema i dał zwycięstwo Bayernowi Monachium.

Po tej kolejce liderem pozostaje Bayer Leverkusen, który ma dwa punkty przewagi nad Bayernem i trzy nad Schalke.