Frings nie pojedzie na mistrzostwa świata

Selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachim Loew zapowiedział, że w jego kadrze, która w czerwcu tego roku wyleci do Republiki Południowej Afryki na mistrzostwa świata nie znajdzie się doświadczony pomocnik Werderu Brema, Torsten Frings. 50-letni szkoleniowiec chce odmłodzić skład prowadzonej przez siebie drużyny.

33-letni zawodnik w reprezentacji Niemiec zadebiutował w 2001 roku. Od tego czasu w jej barwach wystąpił 79 razy, po raz ostatni w lutym zeszłego roku.

- Ta decyzja jest dla mnie zupełnym zaskoczeniem, ale muszę ją zaakceptować – powiedział Frings dla oficjalnego serwisu Werderu Brema. - Jestem jednak zupełnie innego zdania niż Joachim Loew. Czuję, że nadal stać mnie na dobre występy w reprezentacji i będę starał się to udowodnić w meczach ligowych.

Zdziwienia nie kryje również menadżer Werderu, Klaus Allofs. - Jesteśmy bardzo zaskoczeni, że nasz kapitan nie otrzyma szansy występu w mistrzostwach świata. - stwierdził. - Nie mam wątpliwości, że zawodnik z tak ogromnym doświadczeniem na arenie międzynarodowej z pewnością przydałby się niemieckiej kadrze.

 

Źródło: ASInfo