Hoffenheim nadal w grze o puchary. Grał Kownacki

TSG 1899 Hoffenheim przed własną publicznością pokonało Werder Brema 2:1. Bohaterem Wieśniaków był Maximilian Beier, który w pierwszej połowie dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Było to starcie drużyn sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli. Do tego obie ekipy zdobyły dotychczas po 30 punktów i są w grze o awans do europejskich pucharów. Jednak porażka mogła być bardzo kosztowna w skutkach, jeśli chodzi o realizację tego celu. Wszak szósty w tabeli Eintracht Frankfurt miał nad nimi 7 punktów zaliczki.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 8. minucie Hoffenheim objęło prowadzenie. Anton Stach dograł do Maximiliana Beiera, a ten pokonał bramkarza rywali. Miejscowi przeważali i częściej stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika.

W końcówce pierwszej połowy było już 2:0 dla Hoffenheim. Znów dał o sobie znać Beier, który tym razem wykorzystał dogranie Ihlasa Bebou.

W drugiej połowie Hoffenheim utrzymywało swoją przewagę, a goście starali się odrobić straty. W 72. minucie na boisku pojawił się Dawid Kownacki, ale Polak po raz kolejny mecz zakończył bez strzelonego gola. Werder w końcówce zdołał zdobyć honorowe trafienie. Jego autorem był Skelly Alvero.

TSG 1899 Hoffenheim - Werder Brema 2:1 (2:0)
1:0 - Maximilian Beier 8'
2:0 - Maximilian Beier 44'
2:1 - Skelly Alvero 90+2'