Rozczarowujący występ Borussii Dortmund

Niespodzianka na inaugurację 20. kolejki Bundesligi. Po bezbarwnym występie Borussia Dortmund zaledwie zremisowała na wyjeździe z 1.FC Heidenheim 0:0.

Faworytowi od początku szło jak po grudzie, ale z pewnością miałby ułatwione zadanie, gdyby został uznany gol z 26. minuty. Zdobył go Donyell Malen. Problem w tym, że w momencie podania na czystą pozycję Holender znajdował się na spalonym, co wychwycono podczas analizy wideo.

Po przerwie gospodarze nadal nieźle neutralizowali atuty rywala, a zespół Edina Terzicia przeżywał męki, tylko od czasu do czasu zagrażając bramce Kevina Muellera. Ten obronił m. in. efektowną przewrotkę Jamiego Bynoe-Gittensa.

W końcówce beniaminek zaczął się odgryzać, goście też próbowali podkręcić tempo, lecz żadna z drużyn nie zadała ciosu i bezbramkowy remis utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Borussia ma na koncie 37 pkt. i nie wykorzystała szansy, by wskoczyć na 3. miejsce w tabeli Bundesligi.

Dla 1.FC Heidenheim ten rezultat jest raczej korzystny, bo pozwolił podopiecznym Franka Schmidta nieco umocnić się w środku stawki.

1. FC Heidenheim 1846 - Borussia Dortmund 0:0