Skandal w Bundeslidze. Wybuch petardy zranił kibiców

Podczas meczu Augsburg - Hoffenheim doszło do fatalnego w skutkach incydentu. Petarda, którą rzucono z sektora sympatyków ekipy gości, zraniła kilka osób.

W sobotę na WWK Arenie FC Augsburg zremisował z TSG 1899 Hoffenheim (1:1) w spotkaniu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi.

W 55. minucie meczu sędzia Felix Brych przerwał zawody z powodu niebezpiecznego incydentu na trybunach. Jak pisze dziennik "Bild", petarda rzucona z sektora zwolenników TSG w stronę jednego z zawodników rezerwowych ekipy gospodarzy trafiła... w kibica drużyny z Augsburga.

Służby medyczne natychmiast udały się na trybuny, gdzie udzieliły pomocy poszkodowanemu. Na miejscu zdarzenia okazało się, że wybuch petardy zranił kilka osób.

"E?ksplozja spowodowała oparzenia u kilku osób. Wiadomo, że wśród zranionych są 12-latek i 17-letnia dziewczyna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ??od trzech do pięciu osób zostało lekko rannych" - dowiedział się portal augsburger-allgemeine.de.

Przerwa w meczu Bundesligi trwała ok. siedem minut. - Niewiarygodny nonsens! - ocenił sytuację Alexander Rosen, dyrektor sportowy TSG.

Policja na podstawie zapisu wideo szybko ustaliła sprawcę i dokonała zatrzymania. - Tak głośnego huku na stadionie piłkarskim nigdy nie słyszałem. Dałem organizatorom jasno do zrozumienia, że ??jeśli coś takiego się powtórzy, to będziemy musieli zejść z boiska - podsumował Felix Brych, cytowany przez "Bild".