Bayer się nie zatrzymuje. Odzyskał fotel lidera

Bayer 04 Leverkusen potwierdził wysoką formę. Aptekarze wygrali z SC Freiburg 2:1 i odzyskali pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi. Ich przewaga nad Bayernem Monachium wynosi 2 punkty.

Bayer 04 Leverkusen był zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania. W tym sezonie w Bundeslidze Aptekarze radzą sobie doskonale. Nie przegrali żadnego meczu i tylko w jednym z nich stracili punkty. Równie dobrze spisują się w europejskich pucharów. Trener Xabi Alonso stworzył maszynę, która ma realne szanse na zakończenie hegemonii Bayernu Monachium.

W 36. minucie Bayer objął prowadzenie po trafieniu Floriana Wirtza. Wykorzystał on dogranie Jeremiego Frimponga, zabawił się z defensywą rywali i pokonał bramkarza. Do przerwy więcej bramek już nie padło, a po zmianie stron gospodarze robili wszystko, by powiększyć przewagę.

To udało się w 60. minucie. Tym razem Wirtz zaliczył asystę przy trafieniu Jonasa Hofmanna. Goście rzucili się do odrabiania strat, ale zdołali tylko strzelić gola kontaktowego. Jego autorem był Manuel Gulde.

Bayer po wygranej odzyskał fotel lidera Bundesligi. W dziewięciu meczach wywalczył 25 punktów i drugi Bayern Monachium wyprzedza o dwa "oczka".

Bayer 04 Leverkusen - SC Freiburg 2:1 (1:0)

1:0 - Florian Wirtz 36' 2:0 - Jonas Hofmann 60' 2:1 - Manuel Gulde 70'