Bayern Monachium szybko ustawił rywala

Piłkarze Bayernu w wyjazdowej potyczce z Mainz po niewiele ponad kwadransie prowadził 2:0. Mistrzowie Niemiec ostatecznie wygrali 3:1.

Piłkarze Bayernu Monachium wciąż są niepokonani w Bundeslidze. W 8. kolejce Bawarczycy gościli na stadionie FSV Mainz. Gospodarze plasują się w strefie spadkowej, do tej pory w lidze nie wygrali jeszcze meczu.

Goście mocno weszli w spotkanie. W 11. minucie Kingsley Coman wykorzystał dogranie Leroy'a Sane i otworzył wynik spotkania.

Po pięciu minutach miejscowi mieli już dość tego meczu. Harry Kane wykorzystał dogranie Leona Goretzki i bez problemów skierował piłkę do bramki.

Uspokojeni dwubramkowym prowadzeniem mistrzowie Niemiec mieli spotkanie pod kontrolą. Bawarczycy mogli już myśleć o czekającym w tygodniu meczem w Lidze Mistrzów.

Goście przed przerwą musieli się już jednak obudzić. W 43. minucie efektownym uderzeniem popisał się Anthony Caci i zawodnicy Mainz łapiąc kontakt bramkowy wrócili do gry.

Po przerwie Bayern potrzebował niespełna kwadransa, aby zamknąć mecz. W 59. minucie Goretzka do asysty dołożył gola ustalając wynik gry.

1.FSV Mainz 05 - Bayern Monachium 1:3 (1:2)
0:1 - Coman 11'
0:2 - Kane 16'
1:2 - Caci 43'
1:3 - Goretzka 59'