Bayer Leverkusen nie zwalnia tempa. Kłopotów Jakuba Kamińskiego ciąg dalszy

Trwa świetna passa Bayeru Leverkusen w Bundeslidze. W sobotę podopieczni Xabiego Alonso pokonali na wyjeździe FSV Mainz 3:0. Wygrały też Borussia M'Gladbach, Heidenheim, VfB Stuttgart i VfL Wolfsburg przy znikomym udziale Jakuba Kamińskiego.

Pięć zwycięstw i remis z Bayernem Monachium to bilans Bayeru Leverkusen na początku sezonu 2023/24 w Bundeslidze. Wynik wprost rewelacyjny.

W sobotnie popołudnie "Aptekarze" ograli na wyjeździe ostatnie w tabeli FSV Mainz 3:0. W pierwszej połowie gola strzelił Sepp van den Berg, ale było to trafienie samobójcze.

Po przerwie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego dorzucił Alejandro Grimaldo, a później błyskawiczną kontrę wykończył Jonas Hofmann. Futbol totalny.

Z perspektywy polskich kibiców największą uwagę przyciągał mecz VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt, natomiast Jakub Kamiński po raz kolejny zaczął wśród rezerwowych. Gospodarze wyszli na prowadzenie, a przez ostatnie pół godziny grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce (po dwóch żółtych) Mario Goetze.

Kamiński wszedł na boisko dopiero w 87. minucie, tuż po golu na 2:0.

VfL Bochum - Borussia M'gladbach 1:3 (0:3)
0:1 Florian Neuhaus 27'
0:2 Alassane Plea 37'
0:3 Alassane Plea 45+3'
1:3 Anthony Losilla 68'

1. FC Heidenheim 1846 - 1.FC Union Berlin 1:0 (0:0)
1:0 Jan-Niklas Beste 59'