Borussia Dortmund wykorzystała szkolne błędy rywali

Borussia Dortmund przesunęła się na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi dzięki zwycięstwu 3:1 z Hoffenheim. Dwa gole dla wicemistrza Niemiec padły po dużych błędach przeciwników.

Przez pięć kolejek w Bundeslidze ostały się cztery niepokonane zespoły. Jeden z nich - Borussia Dortmund - zagrał w piątek o pozycję lidera kilka dni przed drugim występem w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Edina Terzicia wybrali się do Sinsheim, a ich przeciwnik TSG 1899 Hoffenheim miał za sobą efektowną serię czterech wygranych w Bundeslidze. Zanosiło się na duże wyzwanie dla Borussii.

Po pierwszym golu w meczu Borussia nacieszyła się prowadzeniem przez zaledwie siedem minut. Niclas Fuellkrug, w komitywie z Julianem Brandtem, wykorzystali katastrofalne wznowienie gry przez Hoffenheim wrzutem z autu. Strzałem na 1:1 odpowiedział Andrej Kramarić, który w 25. minucie spokojnie wymanewrował Gregora Kobela z rzutu karnego.

Drużyna z Dortmundu zaatakowała ponownie i strzeliła gola na 2:1 w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Ponownie nie zabrakło szkolnego błędu zawodnika Hoffenheim. Marco Reus przyczaił się blisko bramki i wpakował do siatki piłkę po tym jak wylądowała pod jego nogami po nieudanej interwencji Olivera Baumanna.

Krótko po przerwie były dwie świetne szanse na ponowne wyrównanie Hoffenheim. Gregor Kobel szczęśliwie odbił piłkę po strzale z bliska, a potężne uderzenie z rzutu wolnego trafiło w poprzeczkę. Gospodarze byli niebezpieczni, ale nieskuteczni.

Od 71. minuty Hoffenheim grało w jedenastu na dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Ramy'ego Bensebainiego. Zamiast potwierdzić to drugim golem, to straciło bramkę na 1:3 po ułańskim kontrataku Juliana Ryersona w doliczonym czasie.

TSG 1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 1:3 (1:2)
0:1 - Niclas Fuellkrug 18'
1:1 - Andrej Kramarić (k.) 25'
1:2 - Marco Reus 45'
1:3 - Julian Ryerson 90'

Hoffenheim: Oliver Baumann - Ozan Kabak, John Anthony Brooks (84' Tom Bischof), Kevin Vogt - Ihlas Bebou, Grischa Promel (68' Mergim Berisha), Florian Grillitsch, Anton Stach, Robert Skov (68' Marius Buelter) - Maximilian Beier (84' Julian Justvan), Andrej Kramarić (87' Finn Ole Becker)

Borussia: Gregor Kobel - Julian Ryerson, Mats Hummels, Nico Schlotterbeck, Ramy Bensebaini - Felix Nmecha (69' Emre Can), Salih Ozcan - Julian Brandt (64' Karim Adeyemi), Marco Reus (80' Marius Wolf), Donyell Malen (80' Niklas Suele) - Niclas Fuellkrug (80' Sebastien Haller)

Żółte kartki: Brooks, Kabak (Hoffenheim) oraz Hummels, Reus (Borussia)