Niespodziewany gość na szczycie Bundesligi

VfB Stuttgart spędzi minimum jedną noc na pierwszym miejscu w tabeli Bundesligi. Poradził sobie w roli faworyta w meczu z Darmstadt i choć stracił pierwszego gola, to zwyciężył 3:1.

VfB Stuttgart rozpoczął sezon obiecująco jak na drużynę, która po swoim powrocie do Bundesligi broniła się rozpaczliwie przed spadkiem. Tym razem podopieczni Sebastiana Hoenessa znaleźli się na górze tabeli dzięki trzem zwycięstwom w czterech kolejkach. Oberwali tylko 1:5 od pucharowicza RB Lipsk.

Inne nastroje zapanowały w szatni Darmstadt, skoro drużyna już na inaugurację sezonu wyleciała z Pucharu Niemiec, a później w czterech kolejkach Bundesligi zdobyła punkt za remis 3:3 z Borussią M'gladbach. Akurat do tego meczu doszło w poprzedniej kolejce, co pozwoliło graczom Darmstadt na odrobinę optymizmu przed wyprawą do Stuttgartu.

Po pierwszej połowie prowadził 2:1 VfB, choć na początek wbił piłkę do niewłaściwej bramki. Darmstadt objęło prowadzenie po golu samobójczym Dana-Axela Zagadou. Gospodarze nie rozpaczali i po pięciu minutach wyrównali na 1:1 strzałem Enzo Millota z kilkunastu metrów. Asystował Serhou Guirassy, który w 32. minucie dorzucił trafienie na 2:1 tuż zza pola karnego.

W 63. minucie zanosiło się na trzeciego gola przeważających na boisku gospodarzy, ale trafienie Chrisa Fuehricha zostało anulowane. Tym samym VfB Stuttgart musiał jeszcze denerwować się o wynik, skoro przeciwnik pozostawał w kontakcie. Do ostatniego gwizdka Matthiasa Joellenbecka goście pozostali jednak bezbarwni i zamiast doprowadzić do remisu, to stracili gola na 1:3 w doliczonym czasie.

5. kolejka Bundesligi:

VfB Stuttgart - SV Darmstadt 98 3:1 (2:1)
0:1 - Dan-Axel Zagadou (sam.) 17'
1:1 - Enzo Millot 22'
2:1 - Serhou Guirassy 32'
3:1 - Serhou Guirassy 90'

Stuttgart: Alexander Nuebel - Pascal Stenzel (90' Anthony Rouault), Waldemar Anton, Dan-Axel Zagadou, Hiroki Ito - Atakan Karazor, Angelo Stiller - Silas (68' Maximilian Mittelstaedt), Enzo Millot (78' Jamie Leweling), Chris Fuehrich (78' Deniz Undav) - Serhou Guirassy (90' Jovan Milosević)

Darmstadt: Marcel Schuhen - Clemens Riedel, Klaus Gjasula, Christoph Klarer - Fabian Holland (77' Fabian Schnellhardt) - Matthias Bader (87' Frank Ronstadt), Marvin Mehlem, Mathias Honsak (77' Aaron Seydel), Emir Karić - Luca Pfeiffer (46' Filip Stojilković), Tim Skarke (77' Tobias Kempe)

Żółte kartki: Undav (Stuttgart) oraz Pfeiffer, Holland, Riedel, Klarer, Stojilković, Schnellhardt (Darmstadt)

Sędzia: Matthias Joellenbeck