Efektowna wygrana Werderu. Dawid Kownacki w wyjściowym składzie

W Bundeslidze trwa 3. kolejka. W sobotnich meczach padło sporo goli. Wysoko wygrał Werder Brema, w którego wyjściowym składzie pojawił się Dawid Kownacki.

Rozkręca się sezon Bundesligi. W weekend piłkarze na boiska w Niemczech wyszli już po raz trzeci.

Efektownie wygrał Bayer 04. Drużyna z Leverkusen podejmowała Darmstadt. Gospodarze do tej pory wygrywali wszystko, goście przegrali obydwa spotkania. Niespodzianki nie było. Aptekarze zwyciężyli 5:1, problemy z rywalem mieli jedynie do przerwy.

Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Werderu pojawił się Dawid Kownacki. W domowej potyczce z FSV Mainz Polak zagrał przez 76 minut. Z boiska schodził przy stanie 2:0. Po zejściu Kownackiego jego koledzy zdobyli jeszcze dwie bramki i wygrali 4:0.

Wysoko wygrał także VfB Stuttgart, który nie dał szans Freiburgowi zwyciężając 5:0. Gospodarze już po dziewiętnastu minutach prowadzili trzema golami.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosło Hoffenheim, które 3:1 ograło WfL Wolsburg. Dla Wilków, które otworzyły wynik gry, była to pierwsza porażka w rozgrywkach.

Remisem zakończyło się spotkanie Augsburga z Bochum. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale dwa razy dla gości trafiał Takuma Asano. Obie drużyny wciąż czekają na pierwsze zwycięstwa w sezonie 2023/24.

Bayer 04 Leverkusen - SV Darmstadt 98 5:1 (1:1)
1:0 - Boniface 21'
1:1 - Vilhelmsson 25'
2:1 - Palacios 49'
3:1 - Boniface 61'
4:1 - Hofmann 67'
5:1 - Hlozek 83'

Werder Brema - 1.FSV Mainz 05 4:0 (1:0)