Borussia Dortmund prowadziła 2:0. Później zachowała się karygodnie

Borussia Dortmund grała u siebie z beniaminkiem, a po kwadransie meczu miała dwubramkowe prowadzenie. Wicemistrz Niemiec nie wygrał tego pojedynku w Bundeslidze. W ostatnim kwadransie podstawowego czasu Heidenheim doprowadziło do remisu 2:2.

Borussia bez chwili zastanowienia przystąpiła do natarcia. Postanowiła nie dać beniaminkowi czasu na zaaklimatyzowanie się w Dortmundzie. W 7. minucie Julian Brandt oddał strzał na 1:0. Piłka trafiła pod jego nogi po wygranym pojedynku przez Emrego Cana, a Julian Brandt huknął pod poprzeczkę.

Na zakończenie pierwszego kwadransa Emre Can dorzucił gola do asysty i strzelił na 2:0 z rzutu karnego. Doświadczony pomocnik bez problemu położył bramkarza Heidenheim i oddał uderzenie w środek bramki. Przewaga Borussii konsekwentnie rosła.

Gospodarze zrobili dwa duże kroki w kierunku zwycięstwa, ale nie przestawali nacierać. Przed końcem pierwszej połowy spotkania były jeszcze dwa ataki Borussii. W 26. minucie piłka po strzale Marcela Sabitzera przetoczyła się minimalnie obok słupka w bramce gości. Niewiele dokładności brakowało również Donyellowi Malenowi, który w 43. minucie huknął odrobinę za wysoko.

Heidenheim nie natraciło więcej bramek i starało się jeszcze wrócić do meczu. W 61. minucie goście strzelili gola na 1:2 i podnieśli temperaturę końcówki spotkania. Piłka trafiła do Erena Dinkciego w pole karne Borussii, a ten pokonał Gregora Kobela strzałem przy bliższym słupku. To był początek pościgu Heidenheim, który zakończył się w 82. minucie strzałem z rzutu karnego na 2:2 Tima Kleindiensta.