Borussia Dortmund zatrzymana w derbach. Epizod Jakuba Kamińskiego

Wicemistrz Niemiec, Borussia Dortmund, został zatrzymany już w 2. kolejce Bundesligi 2023/2024. W sobotnim spotkaniu dortmundczycy zremisowali na wyjeździe z VfL Bochum 1:1. Zwycięstwo odniósł VfL Wolfsburg, którego zawodnikiem jest Jakub Kamiński.

Borussia, po skromnej wygranej na inaugurację nowego sezonu z 1.FC Koeln (1:0), liczyła na triumf w starciu z ekipą z Bochum. Jednakże gospodarze nie zamierzali oddać konfrontacji bez walki i już w 13. minucie za sprawą Kevina Stogera wyszli na prowadzenie.

Drużyna z Dortmundu odpowiedziała dopiero po przerwie w 56. minucie, kiedy to Manuela Riemanna pokonał Donyell Malen, któremu piłkę zagrywał Julian Brandt.

Co prawda po doprowadzeniu do remisu wicemistrzowie Niemiec dążyli do zwycięstwa, ale nie byli w stanie zaskoczyć defensywy VfL Bochum i batalia niespodziewanie zakończyła się podziałem punktów.

Po raz drugi w sezonie triumfował VfL Wolfsburg, który ograł na wyjeździe 1.FC Koeln po dublecie Jonasa Winda. Polski pomocnik Wilków, Jakub Kamiński, pojawił się na boisku dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry.