Szok w Dortmundzie! Jak można w taki sposób przegrać tytuł?

Borussia Dortmund przed 34. kolejką Bundesligi i meczem z FSV Mainz 05 miała wszystko w swoich rękach. Wystarczyło wygrać z rywalem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednak wynikiem 2:2, a to oznaczało jedynie wicemistrzostwo Niemiec.

Jedenaście lat czekała Borussia Dortmund na mistrzostwo Niemiec. Ostatnie zdobyli, gdy w drużynie grało jeszcze polskie trio: Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek oraz Jakub Błaszczykowski.

Przed spotkaniem 34. kolejki z FSV Mainz 05 sytuacja dla drużyny Edina Terzicia była przynajmniej komfortowa. BVB, aby świętować tytuł mistrzów Niemiec, musiało pokonać rywala na własnym stadionie.

Po zespole z Zagłębia Ruhry od pierwszego gwizdka widać było, że mają spętane nogi. Pierwsza połowa była dla lidera Bundesligi drogą przez mękę. Najpierw goście dobrze rozegrali rzut rożny i szybko wyszli na prowadzenie.

Potem rzutu karnego dla BVB nie wykorzystał Sebastian Haller. Chwilę po tej zmarnowanej jedenastce, wydaje się, że gospodarzom należał się kolejny rzut karny. Sędzia Fritz nie zdecydował się jednak odgwizdać faulu na Raphaelu Guerreiro.

Chwilę po tym, jak arbiter pominął tę sytuację w swojej ocenie spotkania gola na dwa do zera strzelił dla gości Onisiwo. Drużyna Terzicia schodziła na przerwę ze stratą dwóch goli i nisko spuszczonymi głowami.

Druga połowa zmieniła się na korzyść Borussii Dortmund, gdy Terzić przeprowadził pierwsze zmiany. Wówczas gospodarze zaczęli grać naprawdę dobrze w piłkę i to przyniosło w końcu wymierny skutek.

Doskonałą akcję w 68. minucie spotkania przeprowadził Giovanni Reyna. Amerykanin wyłożył piłkę do Guerreiro. Portugalczyk gorszą - prawą nogą, idealnie wymierzył strzał i piłka wpadła do siatki Mainz. Na tym strzelanie w Dortmundzie się nie zakończyło. W końcówce gola na remis strzelił Niklas Sule.

Taki wynik spotkania oznaczał, że los Borussii leżał w rękach Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec wygrali swój mecz z FC Koeln, a to oznaczało, że Borussia zakończyła ten sezon Bundesligi na drugim miejscu.

Borussia Dortmund - 1.FSV Mainz 05 2:2 (0:2)