Połowiczna radość VfB Stuttgart

W Bundeslidze rozpoczęła się 29. kolejka. Trzeci mecz z rzędu bez porażki zanotował VfB Stuttgart. Po wyjazdowym remisie (1:1) z Augsburgiem, drużyna ta w dalszym ciągu plasuje się w strefie spadkowej.

Piłkarze VfB Stuttgart w ostatnim czasie zwiększyli swoje szanse na utrzymanie w Bundeslidze. Po dwóch potyczkach, w których zespół zdobył cztery punkty, piłkarze VfB grali na wyjeździe z FC Augsburg. Gospodarze również nie mogą być pewni ligowego bytu.

Potyczka świetnie rozpoczęła się dla miejscowych. W 8. minucie Dion Beljo trafił na 1:0. Goście, którzy w poprzedniej serii urwali punkty Borussii Dortmund, walczyli do końca.

Na dwanaście minut przed końcem ataki zespołu ze Stuttgartu przyniosły skutek. Do remisu doprowadził Wataru Endo.

Po remisie w Augsburgu gracze VfB wciąż plasują się w strefie spadkowej, do bezpiecznych rejonów tracą dwa punkty, ale pozostałe drużyny w grze o utrzymanie swoje mecze dopiero rozegrają.

FC Augsburg - VfB Stuttgart 1:1 (1:0)
1:0 - Beljo 8'
1:1 - Endo 78'