Wielki talent nie dla FC Barcelony. Podpisał nowy kontrakt

Wielki talent nie dla FC Barcelony. Podpisał nowy kontrakt

Spekulacjom nie było końca, aż ucięła je sama Borussia Dortmund. Yousoffa Moukoko podpisał nowy kontrakt z niemieckim klubem.

Youssoufa Moukoko z pewnością miewał w życiu spokojniejsze okresy niż miniony miesiąc. Najpierw udało mu się załapać do kadry Niemców na mistrzostwa świata, później na nich zadebiutował w meczu z Japonią.

Na turniej do Kataru pojechał jednak z wygasającym za kilka miesięcy kontraktem. Wobec tego pojawiło się wielu plotek, które łączyły 18-latka z letnimi przenosinami do wielkiego europejskiego zespołu. Mówiło się przede wszystkim o FC Barcelonie.

Ostatecznie jednak młody napastnik pozostanie w Borussii Dortmund. 18-latek po wielu tygodniach negocjacji i spekulacji podpisał nową umowę z klubem z Zagłębia Ruhry. Nie jest jednak ona zbyt długa.

Nowe porozumienie wygaśnie bowiem w czerwcu 2026 roku. Mówimy tu więc o przedłużeniu kontraktu o "zaledwie" trzy i pół roku. Najważniejsze dla BVB jest jednak zapewnienie sobie usług tego napastnika na najlepsze lata jego potencjalnego rozwoju.

- Czuję zaufanie sztabu szkoleniowego i mam tu środowisko, w którym mogę się doskonale rozwijać. Oczywiście byłem zaszczycony zainteresowaniem innych klubów, ale ostatecznie to decyzja serca. Kibice zawsze mnie wspierali i chcę dać coś w zamian im i klubowi - powiedział piłkarz dla klubowych mediów.

Youssoufa Moukoko w pierwszym zespole Borussii Dortmund występuje od 29 lipca 2020 roku. Urodzony w Kamerunie napastnik zdążył już zagrać łącznie 59 razy. Strzelił 11 goli oraz zanotował osiem asyst.

 

źródło: wp.pl