Kto za Manuela Neuera w Bayernie?

Manuel Neuer w sobotę rano poinformował o fatalnej kontuzji, która wyklucza go z gry do końca sezonu. Według Floriana Plettenberga działacze rozważają zakończenie wypożyczenia jednego ze swoich golkiperów.

Bayern Monachium nie będzie mógł przespać zimowego okienka transferowego. Kadra zespołu z Monachium jest bowiem bardzo mocno przetrzebiona przez kontuzje. Niedostępni do gry na kluczowe wiosenne mecze będą na pewno Lucas Hernandez oraz Manuel Neuer.

O ile na pozycji tego pierwszego zespół może jeszcze jakoś próbować rotować, o tyle w bramce takiego komfortu nie ma. Manuel Neuer był opcją numer jeden i nikt nie wyobrażał sobie meczów Ligi Mistrzów bez niego.

Zdaniem Floriana Plettenberga z niemieckiej telewizji Sky Sports działacze Bayernu rozważają sprowadzenie z wypożyczenia do AS Monaco Alexandera Nuebela, który we francuskim klubie mocno się rozwinął.

Nie będzie to jednak operacja prosta. Niemiecki klub musi znaleźć porozumienie wspólnie z Monaco. W umowie nie ma bowiem klauzuli, która pozwalałaby skrócić wypożyczenie w dowolnym momencie.

- Zanim ja lub Aleksander coś powiemy, Bayern musi porozmawiać z Monaco i znaleźć rozwiązanie wspólnie z nimi - powiedział agent piłkarza w rozmowie z niemiecką telewizją Sky Sports.

24-letni golkiper w klubie z księstwa występuje od lipca 2021 roku. W tym czasie udało mu się zagrać 72 meczach. 20 razy zanotował czyste konto. To właśnie z Nubelem rywalizację o miejsce przegrał Radosław Majecki.

źródło: wp.pl