Borussia Dortmund straciła worek goli

Uczestnik Ligi Mistrzów nie popisał się w Bundeslidze. Borussia Dortmund traciła gola za golem w meczu z imienniczką z M'gladbach i poniosła porażkę 2:4.

Oba zespoły przegrały poprzedni mecz, ale miały jeszcze możliwość pozytywnego zakończenia rundy jesiennej. Borussia M'gladbach poprawiła się po porażce 1:2 z Bochum, a jej imienniczka z Dortmundu próbowała po porażce 0:2 z VfL Wolfsburg. Od początku wieku nie było pojedynku tych klubów bez jakiegokolwiek gola, a w poprzednim Borussia Dortmund zdemolowała przeciwnika 6:0.

Wcześnie było jasne, że także w piątek nie zabraknie goli, a klub z Dortmundu nie będzie mieć równie prostego zadania. W 4. minucie Jonas Hofmann dał prowadzenie 1:0 gospodarzom płaskim strzałem z kilkunastu metrów po podaniu Larsa Stindla.

Jonas Hofmann rozgrywał dobre spotkanie i przed przerwą asystował przy golu Remy'ego Bensebainiego. Źrebaki miały nawet dwubramkowe prowadzenie 3:1 po uderzeniu Marcusa Thurama, ale nie nacieszyły się nim długo. Nico Schlotterbeck w 40. minucie ustalił wynik pierwszej połowy na 2:3. Mocnych wrażeń nie brakowało, a piłkarze nie przykładali dużej wagi do bronienia.

Zabawa trwała na początku drugiej połowy. W 47. minucie była druga asysta Jonasa Hofmanna, a po jego podaniu Kouadio Kone oddał płaskie uderzenie na 4:2 zza linii pola karnego. Dopiero w tym momencie lepszej Borussii udało się zaciągnąć hamulec i dowieźć efektowny wynik do ostatniego gwizdka.

Borussia M'gladbach - Borussia Dortmund 4:2 (3:2)
1:0 - Jonas Hofmann 4'
1:1 - Julian Brandt 19'
2:1 - Remy Bensebaini 26'
3:1 - Marcus Thuram 30'
3:2 - Nico Schlotterbeck 40'
4:2 - Kouadio Kone 47'

Borussia M.: Jan Olschowsky - Joe Scally, Marvin Friedrich, Nico Elvedi, Remy Bensebaini - Julian Weigl, Kouadio Kone (88' Ko Itakura) - Jonas Hofmann (90' Luca Netz), Christoph Kramer (46' Patrick Herrmann), Lars Stindl (90' Nathan Ngoumou) - Marcus Thuram

Borussia D.: Gregor Kobel - Niklas Suele, Mats Hummels (78' Antonios Papadopoulos), Nico Schlotterbeck (59' Anthony Modeste), Raphael Guerreiro - Jude Bellingham, Emre Can (59' Salih Ozcan) - Giovanni Reyna (46' Thorgan Hazard), Julian Brandt, Donyell Malen (71' Karim Adeyemi) - Youssoufa Moukoko

Żółte kartki: Stindl (Borussia M.) oraz Hummels, Guerreiro (Borussia D.)