Jakub Kamiński wśród gwiazd Bundesligi

Jakub Kamiński ma za sobą bardzo dobry październik. Polski skrzydłowy został nawet nominowany do nagrody Rookie Of The Month w rozgrywkach Bundesligi. Jego nazwisko znalazło się obok jednej z gwiazd.

Jakub Kamiński minionego lata oficjalnie sfinalizował swoje przenosiny z Lecha Poznań do niemieckiej Bundesligi. Polak za 10 milionów euro zasilił szeregi VfL Wolfsburg prowadzonego przez Niko Kovaca.

Początki nie były dla niego najprostsze, ale z każdym kolejnym tygodniem rozwój jest widoczny gołym okiem. Najbardziej doceniony został za swoje występy w październikowych meczach.

Polak w tym miesiącu zagrał w pięciu meczach, żadnego nie przegrał. Łącznie spędził na murawie 391 minut. W tym czasie udało mu się zanotować dwie asysty, szczególnie ta druga jest warta docenienia.

Wobec tych osiągnięć władze ligi postanowiły docenić 20-latka z Rudy Śląskiej. Skrzydłowy znalazł się w gronie piłkarzy, których nominowano do tytułu najlepszego młodego zawodnika w październikowych meczach ligowych.

Obok niego znalazło się miejsce dla jednej z wielkich gwiazd. Mowa o środkowym obrońcy Bayernu Monachium - Matthijsie de Ligtcie. Trzecim z nominowanych piłkarzy jest Junior Dina Ebimbe wypożyczony z Paris Saint-Germain do Eintrachtu Frankfurt.

źródło: wp.pl