Union stracił worek goli i fotel lidera

Union Berlin Tymoteusza Puchacz mierzył się z przeciętnym Bayerem 04 Leverkusen. "Aptekarze" wyszli z dołka i wbili pięć goli dotychczasowemu liderowi Bundesligi.

W pierwszej połowie na BayArena nie padła ani jedna bramka. Drużyna gospodarzy przeszła do konkretów kilkadziesiąt po zmianie stron. Strzelanie rozpoczął Robert Andrich.

"Aptekarze" poszli za ciosem. W 56. minucie Moussa Diaby wykorzystał katastrofalny błąd bramkarza rywali i po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Uzdolniony Francuz po chwili skompletował dublet. Tym razem Diaby zmieścił piłkę między nogami interweniującego Lennarta Grilla.

Ozdobą spotkania było jednak trafienie Adama Hlozka z 68. minuty. Nadiem Amiri zatańczył z obrońcami Unionu na lewej flance, dograł do klubowego kolegi, a ten strzałem piętką znalazł drogę do siatki.

Bayer przeprowadził zespołową akcję w 76. minucie. Piłka trafiła do wbiegającego w pole karne Mitchela Bakkera, który uderzył w kierunku dalszego słupka i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

W niedzielę Bayer wygrał aż 5:0 przed własną publicznością. Union zaliczył kompromitującą wpadkę i stracił pozycję lidera. Po 13. kolejce Bayern Monachium przewodzi stawce Bundesligi. W kadrze berlińczyków zabrakło Tymoteusza Puchacza.

Bayer 04 Leverkusen - 1.FC Union Berlin 5:0 (0:0)

1:0 - Robert Andrich 46' 2:0 - Moussa Diaby 56' 3:0 - Moussa Diaby 58' 4:0 - Adam Hlozek 68' 5:0 - Mitchel Bakker 76'