"Źrebaki" zgarnęły pełną pulę. VfB Stuttgart wciąż nad kreską

W meczu inaugurującym 13. kolejkę Bundesligi komplet oczek zdobyła Borussia M'gladbach. Po dwóch kolejnych porażkach "Źrebaki" pokonały VfB Stuttgart 3:1.

W pierwszej połowie rzy obu bramkach gospodarzy spory udział miał Alassane Plea. Borussia M'gladbach wyszła na prowadzenie już w czwartej minucie rywalizacji, gdy Francuz wstrzelił piłkę w pole karne do wbiegającego Jonasa Hofmanna, a reprezentant Niemiec huknął nie do obrony.

W 25. minucie Plea fantastycznym podaniem zewnętrzną częścią stopy uruchomił Marcusa Thurama. Napastnik miejscowych bez większego problemu poradził sobie z dwoma obrońcami VfB Stuttgart i strzelił obok interweniującego Floriana Mullera.

Goście odpowiedzieli dokładnie 10 minut po drugim golu Borussii. Portugalczyk Tiago Tomas ośmieszył Marvin Friedrich, obracając się z piłką w polu karnym. Po jego strzale piłka była poza zasięgiem bramkarza rywali.

Patrik Herrmann zaliczył świetnie wejście w doliczonym czasie gry. Piłkarz Borussii skierował piłkę do siatki kilka sekund po tym, jak zameldował się na boisku, ustalając rezultat na 3:!.

W 13. kolejce Borussia M'gladbach wróciła na zwycięską ścieżkę i wspięła się na siódme miejsce w stawce Bundesligi. 15. w tabeli VfB Stuttgart ma tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.

Borussia M'gladbach - VfB Stuttgart 3:1 (2:1)

1:0 - Jonas Hofmann 4' 2:0 - Marcus Thuram 25' 2:1 - Tiago Tomas 35' 3:1 - Patrick Herrmann 90+4'