Dramatyczna sytuacja Schalke po kolejnej przegranej

Hertha Berlin wykorzystała słabą postawę Schalke w defensywie i wygrała 2:1 z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w Bundeslidze. Dla gości jest to najgorszy możliwy scenariusz.

Schalke 04 Gelsenkirchen będzie mieć spore problemy w walce o utrzymanie, jeśli dalej będzie rozdawać prezenty rywalom. Nie inaczej było w niedzielne popołudnie w Berlinie, gdzie fatalny błąd popełnił Alexander Schwolow, przepuszczając w dziwny sposób strzał z dystansu Lucasa Tousarta.

Drużyna Herthy Berlin nie zagrała wybitnie, natomiast w przeciwieństwie do rywala potrafiła wykorzystać swoje okazje.

Schalke w pierwszej połowie strzeliło dwa gole, ale oba zostały anulowane z uwagi na spalone. Goście mogą żałować szczególnie pierwszej sytuacji, gdy kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Marius Bulter, lecz jego radość nie trwała długo.

Co prawda ekipa z Gelsenkirchen doprowadziła do wyrównania, gdy zaskakująco z szesnastu metrów strzelił Florent Mollet, jednak gapiostwo w obronie sprawiło, że trzy minuty później Wilfried Kanga znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i bez problemu skierował piłkę do siatki.

Goście zamykają tabelę Bundesligi, mając w dorobku zaledwie sześć punktów. Z kolei Hertha dzięki tej wygranej ucieka od strefy spadkowej na cztery punkty.

Hertha Berlin - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (0:0)
1:0 Lucas Tousart 49'
1:1 Florent Mollet 85'
2:1 Wilfried Kanga 88'